To co się wydarza jest właściwe i powinno uzyskać wsparcie. Określone zdarzenie wygląda na złe lub na niekorzystne* tylko wówczas, gdy nie rozumiemy dostatecznie kontekstu danego zjawiska czy zdarzenia.(Joe Goodbread w Dreambody Toolkit)

*wyjatkiem sa naduzycia!

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. (Epikur)

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Narcyz w kurorcie

 
Dlaczego atrakcyjne i wykształcone kobiety tkwią w związkach, z których zdrowy rozsądek nakazuje uciekać? Jeżeli w dzieciństwie odczuwały deficyt miłości, jeżeli uczucia kojarzyły im się z tęsknotą, narcyz znakomicie wpasuje się w ich potrzeby. Mają o kogo walczyć i zabiegać, a ich poświęcenia utwierdzają je w przekonaniu, że kochają. W porównaniu z nieprzewidywalnym i niedostępnym mężczyzną, odpowiedzialny partner wydaje im się nudny. Uzależniają się od niepokoju, niepewność działa jak zastrzyki adrenaliny. Choć wygląda to na przypadek beznadziejny, jeśli nie umiesz odejść od narcyza, możesz nauczyć się z nim żyć. Na początku pozbądź się złudzeń, że któregoś dnia weźmie cię w ramiona, przeprosi za trudne lata i obieca poprawę. Zachowuj dystans do jego kłopotów. Dbaj o bliskie kontakty z przyjaciółmi i rodziną. Gdy on nie chce ci towarzyszyć w spotkaniach, idź sama. Pamiętaj o własnym dobru. Nie daj sobie wmówić, że jesteś mniej wartościowa i głupsza. Próby umniejszania ciebie to tylko strategia przykrywająca jego kompleksy. Tak jak radzi Nina W. Brown: w związku z narcyzem kieruj się rozumem, nie sercem.

   

Autor: Maria Barcz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza