To co się wydarza jest właściwe i powinno uzyskać wsparcie. Określone zdarzenie wygląda na złe lub na niekorzystne* tylko wówczas, gdy nie rozumiemy dostatecznie kontekstu danego zjawiska czy zdarzenia.(Joe Goodbread w Dreambody Toolkit)

*wyjatkiem sa naduzycia!

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. (Epikur)

wtorek, 15 października 2013

Dzieje sie nierozumnie

 Gdyby wszystko na świecie działo się w sposób rozumny, to nic by się nie działo.

/Fiodor Dostojewski/

Slowo

Różnie reagujemy na zranienia: te, które potrafiliśmy odpowiednio przeżyć, pozwalają nam wzrastać; skrywane, pozostają aktywne bez naszej wiedzy i wypaczają nasze zachowania; zakażone, prowadzą w złym kierunku. Uzdrowienie wymaga powrotu do przeżyć z dzieciństwa i uświadomienia sobie sposobu, w jaki mogło dojść do zranienia. Dopiero wówczas możliwe będzie odrzucenie fałszywych poglądów i przygotowanie miejsca na przyjęcie Słowa.

/Simone Pacot/

wolnosc kocham chyba rozumiem

Kiedy nasze serce staje się czyste? Wtedy, kiedy damy w nim prawo do wolności każdemu człowiekowi którego spotykamy, a w szczególności tym, którzy są nam bliscy. Pozwalamy na przykład, aby odeszli do kogoś innego, przy kim jest ich miejsce: do swoich rodziców, do swojego partnera, do swoich dzieci, do swojego losu. Jakie ma to działanie? Człowiek ten uwalnia się od nas, od naszych oczekiwań, od naszych życzeń, od naszych zmartwień, od naszych myśli, od naszych osądów i od naszego własnego losu. My zaś nie jesteśmy już związani z nim, z jego oczekiwaniami, jego życzeniami, jego zmartwieniami, jego myślami, jego osądami, z jego własnym losem oraz z tym, co nam być może uczynił. On również pozostaje oddzielony od naszej winy i od tego, co zrobiliśmy jemu samemu i innym. Obie strony są wtedy wolne od jakichkolwiek wzajemnych roszczeń. Stają się sobie równe i wolne do własnego życia. Życia z czystym sercem. Życia, w którym wszystko i wszyscy są właściwi tacy, jacy są.

/Bert Hellinger/