To co się wydarza jest właściwe i powinno uzyskać wsparcie. Określone zdarzenie wygląda na złe lub na niekorzystne* tylko wówczas, gdy nie rozumiemy dostatecznie kontekstu danego zjawiska czy zdarzenia.(Joe Goodbread w Dreambody Toolkit)

*wyjatkiem sa naduzycia!

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. (Epikur)

poniedziałek, 23 maja 2011

Animus

Przyszedł do mnie nad ranem. Znowu w śnie zobaczyłam go. Moj Animus znany mi już od miesięcy. Jak zwykle przybrał postać TEGO mężczyzny w sile wieku, czemu właśnie tak wygląda jak ten facet?  Nie powiem o kogo chodzi, bo się troche wstydzę. W każdym razie odwiedził mnie again. Nie mogę o tym tak łatwo zapomnieć...Nieświadomość nie rządzi sie prawami logiki, za to zasadą przyjemności. Nic więc dziwnego, że całowaliśmy się z Animusem. Ta osoba znana jest z zamiłowania do palenia papierosow. Kiedy się całowaliśmy czułam ich smak i jego nikotynowy oddech. Do tej pory czuję ten smak w ustach- brr papierosy...Pamiętam jeszcze, że dał mi jakieś zadanie do pisania, jakiś zeszyt czy coś...Jednak był blisko przy mnie, więc nie mogłam się skupić na pisaniu, nic nie wymyśliłam, więc wracaliśmy do całowania coraz namietniejszego. Zacząłam szybko rozpinać jego białą koszulę, guzik po guziku, w doł. Domagałam się bez słow, tej co poniżej, całej reszty. Za chwilkę ją miałam...
Według C G..Junga Animus jest archetypem mężczyzny w psychice kobiety. Kontakt z nim symboliczny, taki jak w śnie, "daje" kobiecie siłę, tzw.męską siłę. Jest też sposobem na rozprawienie się z imago rzeczywistego ojca, czyli z introjekcyjnym jego obrazem, powstałym w okresie rozwojowym.
Innymi słowy- jeśli biologiczny ojciec jest zle wspominany i nie sprawdził się, pojawia się jego zastępca. W tym przypadku TEN pan. Seksualne połączenie z Animusem symbolizuje psychiczna symbioze elementow męskich i żeńskich w Psyche kobiety, coś jak płciowy Jing-Jang. Wg Junga rownież dobieramy się w pary na podstawie zgodności Animusa (u kobiety) z Animą (u meżczyzny). Jeśli np. Animus jest "męski", wowczas pasuje do Animy, ktora jest uległa i delikatna. Fizyczne dopasowanie to więc tylko wierzchołek gory lodowej.

W każdym razie dziekuje ci tatusiu :)
PS. papieros-symbol falliczny powiązany z oralnym aspektem...