To co się wydarza jest właściwe i powinno uzyskać wsparcie. Określone zdarzenie wygląda na złe lub na niekorzystne* tylko wówczas, gdy nie rozumiemy dostatecznie kontekstu danego zjawiska czy zdarzenia.(Joe Goodbread w Dreambody Toolkit)

*wyjatkiem sa naduzycia!

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. (Epikur)

środa, 15 czerwca 2011

Towarzyszu podrozy..

"Stary urzędniku, mój towarzyszu podróży, nikt nigdy nie otworzy ci drzwi do wolności i nie ty jestes winny. Zbudowałeś swój spokój zalewając cementem, jak termit, wszystkie wyloty i wzloty ku światłu. Zwinąłeś się w kłębek w swoim bezpieczeństwie mieszczańskim, w swoich nawykach, w dławiącym rytuale codziennego zycia, wzniosłeś ten skromny szaniec przeciwko wiatrom, przypływom i gwiazdom. Nie chcesz przejmować sie wielkimi problemami, dość trudu kosztuje cię już wysiłek, by zapomnieć swoją kondycję człowieka. Nie jesteś mieszkańcem wędrownej planety, nie zadajesz sobie pytań na które nie ma odpowiedzi: jesteś mieszczuchem z Tuluzy. Nikt nie ujął cię w ramiona, zanim jeszcze nie było za późno. Teraz glina, z której powstałeś, wyschła i stwardniała, nikt nie dobudzi się juz w tobie muzyka, poety czy astronoma, którzy zamieszkiwali  moze  ciebie kiedyś."

A.De S.Exupery "Ziemia planeta ludzi"