To co się wydarza jest właściwe i powinno uzyskać wsparcie. Określone zdarzenie wygląda na złe lub na niekorzystne* tylko wówczas, gdy nie rozumiemy dostatecznie kontekstu danego zjawiska czy zdarzenia.(Joe Goodbread w Dreambody Toolkit)

*wyjatkiem sa naduzycia!

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. (Epikur)

sobota, 3 marca 2012

Dennis

Za filmik dziekuje E.

W psychoanalizie mowi sie, iz cialo danej osoby jest miejscem do zapisywania sladow wczesnych doswiadczen interpersonalnych. Ogromna role pelnia tez wymogi kultury. Co chce powiedziec Dennisowi jego cialo, a raczej o czym nie daje mu zapomniec?

Nie daje mu zapomniec o ojcu alkoholiku, o porzucenia go przez niego, o braku wzoru mezczyzny, o samotnosci, o uwodzacej, zaborczej matce, ktora zabrala mu dziecinstwo, bo sama ma zaburzena osobowosc i uczynila z syna partnera zyciowego, z ktorym spi. Spedzajac godziny na treningu mezczyzna walczy w samotnosci o to czego nie doswiadczyl w przeszlosci-o poczucie szczescia.