To co się wydarza jest właściwe i powinno uzyskać wsparcie. Określone zdarzenie wygląda na złe lub na niekorzystne* tylko wówczas, gdy nie rozumiemy dostatecznie kontekstu danego zjawiska czy zdarzenia.(Joe Goodbread w Dreambody Toolkit)

*wyjatkiem sa naduzycia!

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. (Epikur)

wtorek, 10 września 2013

Blisko nie za blisko


„Śpiewajcie i tańczcie, i bądźcie weseli, ale zostawcie tez sobie chwile samotności. Bo nawet struny lutni są rozdzielone, choć rozbrzmiewają ta sama muzyka. Żyjcie razem, jednak nie za blisko, albowiem i kolumny świątyni stoją osobno, a dąb i cyprys nie rosną jeden w cieniu drugiego”

          /Kahlil Gibran, "Prorok"/

Herbst i Herbata


Jest dwa rodzaje zmartwien: 

1. powstale z problemow, na ktore nie mamy wplywu.
2. powstale z problemow, na ktore mozemy miec wplyw.

Pierwszy etap to rozpoznac na co mam wplyw a na co nie. Sa rzeczy na ktore mamy wplyw, ale sa tez na ktore nie mamy i to jest normalne.
Jesli bedziemy myslec, ze na wszystko mamy wplyw, wtedy sie zadreczamy, a objawy to: brak radosci z codziennosci, uszczuplanie jej, odbarwianie kolorow jesieni i kwiatow, pozbawianie zapachow przypraw i ziol, oszczedzanie psom i dzieciom oraz ludziom naszego usmiechu...:)


Na co dzis masz wplyw a na co nie ?
Jaki maly krok mozesz dzis w strone spelnienia marzen zrobic?

Ja bylam na tureckim straganie, nacieszyc oczy przede wszystkim...
W sklepie z herbata poradzilam sie pani starszej hinduski w sprawie zielonej herbaty...
2 minuty zaparzac sonst zu herb. No i lepiej kupowac japonska a nie chinska, zawiera wiecej
galusanu epigallokatechiny (EGCG) z rodziny polifenoli.
Herbssssssssssssst...