To co się wydarza jest właściwe i powinno uzyskać wsparcie. Określone zdarzenie wygląda na złe lub na niekorzystne* tylko wówczas, gdy nie rozumiemy dostatecznie kontekstu danego zjawiska czy zdarzenia.(Joe Goodbread w Dreambody Toolkit)

*wyjatkiem sa naduzycia!

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. (Epikur)

piątek, 2 września 2011

Metapoznanie 6

Propozycja -

Krok 1: uchwycic metapoznawczo ten schemat reagowania negatywnego (czyt.poprzednie wpisy), czyli dokonac jego identyfikacji. Jest to juz nie malym zadaniem, ale... 
 -im wiekszy wrog, tym wiekszy honor !

Krok 2: zlikwidowac ten schemat, zamieniajac go na...zaufanie do Zycia !
Zaufanie do zycia jest to stan emocjonalny, ktory pojawia sie, kiedy zamiast deficytow, zaczniemy swiadomie zauawazac potencjaly i zamieniac deficyty w potencjaly.  W ten sposob, ten nowy sposob reagowania bedzie prowadzil do doswiadczen, ktore naprawde chcemy przezywac w zyciu  np: wieksza radosc, wiekszy spokoj, lepsze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Wyobraz sobie, co byloby gdybys negatywne stany zamienil w pozytywne, gdybys juz potrafil codziennie cieszyc sie zyciem, wartosciami, byl spelniony w twoim zyciu takim, jakim ono jest?


Zycie odbija Twoj wewnetrzny stan dokladnie jak lustro.Buddyzm mowi nawet, ze wszystko jest umyslem.